Godiscover.ee ei ole enam saadaval. Külasta hoopis portaali reisikirjad.gotravel.ee.

Reisimine ei pea olema keeruline

Väikeses Eestis elades tekib paljudel suur reisihimu, mistõttu võetakse ette kas lennureis või hoopis väike seiklus riigisiseselt. Eesti Panga statistika kohaselt külastasid eestlased välisriike 2017. aastal näiteks suisa 3,7 miljonil korral. Eestlased reisivad aasta-aastalt aina rohkem.

Reisihimu rahuldamiseks tuleb aga esmalt ka pisut planeerida, et reis osutuks toredaks ja murevabaks kogemuseks.

Kas reisida on võimalik väikese eelarvega?

Reisimine ei pea olema sugugi kallis tegevus, kuigi tüüpiliselt arvatakse, et reisi ettevõtmiseks on vaja rohkelt raha. Kui eelarvega ei saa väga priisata, kuid soovid ette võtta väikese seikluse, tasuks mõelda ka näiteks kodumaal reisimisele. Eestis on rikkalikult vaatamisväärsusi, alates saartest kuni jugadeni, mis on võrdväärsed välismaisete puhkekohtadega. Seiklusrikkama kogemuse jaoks on võimalik külastada mitmeid seiklusparke, alates Kiviõli seikluspargist, mis on üks Eesti kõige suuremaid.

Vahel tekib reisihimu üksnes sellest, et on vaja muuta oma ümbrust, seega piisab ka Eesti vaatamisväärsuste külastamisest. Kui aga on ikkagi soov välismaale minna, võib külastada kas või lähedal asuvaid riike nagu näiteks Balti või Skandinaavia riike. Niiviisi ei pea reis olema rahakotile kulukas, ent toob ellu ikkagi vaheldust ja põnevust.

Reis olgu turvaline

Olgu reis eestisisene või välismaine, alati tuleb mõelda ka oma turvalisusele. Enne välismaale reisimist tuleks kindlasti asju ette planeerida, alates majutusest kuni söögipaikadeni. Internetis leidub rohkelt infoportaale, kust leiab arvustusi ning muud kasulikku, mille põhjal teha häid otsuseid. Soovi korral on võimalik kasutada ka reisiagentide abi, et reisi planeerimine läheks sujuvamalt.

Reisimine on parim viis oma silmaringi laiendamiseks, kuid enne seiklema minemist tasub teha põhjalik kodutöö. Niiviisi on võimalik saada unustamatult laheda seikluse osaliseks!

Kõik reisimise kohta: reisinipid, artiklid ja muu põnev

Kas soovid eestimaa tolmu jalgelt pühkida ning suunduda reisima? Aga ei tea, kuidas alustada? Siit leiad rohkelt reisinippe, et alustada uusi seikluseid!